yeni parantezler   charles bukowski   john fante   hızlı gazeteci   milo manara   Mizah   Karikatür   Çizgi Roman   Güncel Kitaplar   Edebiyat   Fıkra   kitaplardan seçmeler   parantez'in kitap listesi   ilhan yayınları & delta yayınları  
   anasayfa
   

 matrax Hakan - Utku

MATRAX

Bir RTÜK sanal aleme bedeldir

Komisyon okeyi verdi. Yeni RTÜK yasası meclisin önüne tekrar ve son kez gelmek üzere. Onaylanırsa İnternet dünyasında şenlik var. Çünkü İnternet alemi de artık RTÜK kapsama alanına giriyor. Bakın o zaman neler olacak neler!

* Bir kere öyle eskisi gibi elde mouse, tık oraya tık buraya sanal sanal dolaşmak yok. Uygun sörf rotaları, Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi tarafından İnternet kullanıcılarına her sabah bildirilecek.

* Artık önüne gelen İnternet'de site kuramayacak. İmar izni alınacak. Tapu-kadastroya başvurulacak. Hazine arazilerine gizlice gecce-com'du yapanların siteleri yıkılacak.

* Chat odalarına girerken öyle abuk sabuk isimler almak yasak. Nickiniz gelenek göreneklerimize uygun olacak. Aksi harekette bulunanların tespiti için Dedektif Nick ile anlaşıldı bile. Resmi gazetede her gün uygun nickler yayınlayacak. Örneğin; "Bugün chat yapacaklara nickler: erkek olursa: Alp, kız olursa: Asena"

* Chat yapmak isteyen genç kızlarımız öncelikle Zührevi Hastalıkları Hastanesi'nde bekaret testinden geçecek. Chat odalarında sanal seks yapmak isteyenlerin evlilik cüzdanı göstermeleri şart.

* Artık e-mail yok, İsmail var. İsmail yollamak için semtinizin yakınındaki postaneye haber vereceksiniz. Gelip size bir form doldurtacaklar. Her yolladığınız İsmail için ekranınıza bir damga vuracaklar.

* İzinsiz Download devri bitti. Eğer İnternet'den bir şey indirecekseniz, RTÜK'den "indiriş izni" isteyeceksiniz. Kule indiriş izni vermeden İnternet'den hiçbir bilgi indiremeyeceksiniz.

* Porno sitelere gireceklerin, Hıfzısıhha Enstitüsü'ne başvurmaları gerekiyor. Site girişinde bekçiye kimlik göstermek şart. Sitelere link verecek şam tatlıcılar için açılacak ihalenin tarihi daha sonra açıklanacak.

(Matrax'dan)

 

OKUMA PARÇALARI

bukowski, güneş işte burdayım fante, roma'nın batısı brassai, günahıyla sevabıyla henry miller charles bukowski, pis moruğun notları cüneyt özdemir, düş sesi henry miller, big sur john fante, 1933 berbat bir yıldı ömer madra, akıntıya kürek john fante, bahara kadar bekle bandini charles bukowski, kadınlar hakan-utku, matrax gani müjde, bendeki kulak van gogh'da yok
.:!:.

 

Adres: Asmalı Mescid mah. Tünel Meydanı, Tünel Geçidi İşhanı C Blok, D: 424 Beyoğlu - İstanbul
Tel/Faks: (0212) 252 65 16   E posta: parantez@yahoo.com   Web: www.parantez.net

Kitap istekleriniz için Tek dağıtım:
Punto Kitap Hizmetleri

Çobançeşme Mah. Altay Sk. No:8 34196 Yenibosna/ İstanbul
Tel: 0 212 496 1050 E-mail: punto@puntokitap.com

Kitaplarımızı bulabileceğiniz online satış siteleri:


   anasayfa
   

Tasarım: Sokak Kedisi