yeni parantezler   charles bukowski   john fante   hızlı gazeteci   milo manara   Mizah   Karikatür   Çizgi Roman   Güncel Kitaplar   Edebiyat   Fıkra   kitaplardan seçmeler   parantez'in kitap listesi   ilhan yayınları & delta yayınları  
   anasayfa
   

@ MİZAH

 bendeki kulak van gogh'ta yok

BENDEKI KULAK VAN GOGH'TA YOK

GANI MÜJDE

Gani Müjde, gündelik hayat, politika, insan ilişkileri hakkında düşünen, düşünce üreten nadir mizah yazarlarından. Ama memleketimizin halini gördükçe, yaşadikça karamsarlaşmıyor, aksine iyimser bakış açısı ile çözümler üretmeye çalışıyor. Yarından umutlu. Bu umudun bizi yaşatacağını düşünüyor belki de...

Bendeki Kulak Van Gogh'ta Yok, Gani Müjde'nin mizah öykülerinden oluşan yeni kitabı. "Bendeki Kulak Van Gogh'ta Yok"da hayat hakkında sorular var. Gündelik hayatta üzerinde uzun uzadıya düşünmeden ettiğimiz sözlerin, davranışlarımızın ve en önemlisi yaşadıklarımızın arka planında neler olduğunun araştırmasi var. Mizah dozunu ve tadını kaçırmadan, en hüzünlü ve elem verici anlarda bile hayatta komik bir yan bulabilen bir bakiş bu....

Gani Müjde, 1959'da doğdu. Yugoslavya göçmeni bir ailenin 4. ve son çocuğudur. Sinema eğitimi gördü. Lisede okurken Gırgır dergisinde, karikatürlere espri bularak mizah yazarlığına başladı. Laklak adlı dergide bir süre editörlük yaptı. Sonra bir gurup arkadaşı ile birlikte ayrılıp Limon dergisini kurdu. Bu dergide Peynir Gemisi başlığı altında sürekli yazılar yazmaya başladı. Karikatürist ve mizah yazari arkadaşlariyla birlikte Nankör ve Öküz dergilerini çikardi. Gani Müjde halen NTV de GÜNDEM DIŞI başlığı altında günlük söyleşiler gerçekleştirmekte, Aktüel ve Penguen dergilerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Gani Müjde, ayrıca televizyon için komedi dizileri ve sinema için komedi filmleri yazıyor. Kanal D'de yayınlanan Yarım Elma bunlardan biri. Sinemaya 1988'de Arabesk filminin senaryosunu yazarak giren Müjde, ilk filmi Kahpe Bizans'ı 1999'da çekti.

(Bendeki Kulak Van Gogh'da Yok, Gani Müjde, 136 sayfa)


ayaküstü

AYAKÜSTÜ

GANI MÜJDE

* Fırıncının Kızı (Kırmızı Noktalı Dizi)
* Selçuklu Dönemi Kelebek Koleksiyonculuğu
* Cephede Savaşan Doktor Asteğmenler İçin Özel Olarak Yeniden Düzenlenmiş Hipokrat Yemini (Kenan Evren İle Ortak Çalışma)
* Sümerler'de Toplu Konut Problemi
* İran'da 1993 Topless Modası
* Sessiz Sinema Tarihinin Önemli Dublaj Sanatçıları
* Somali Mutfağı (Resimli ve açıklamalı yemek tarifleri)
* Adem ve Havva Öncesi Doğum Kontrol Yöntemleri (Aile Planlaması Vakfı)
* Japon Mutfağında Çubukla Çorba İçme Tartışmalarının Boşa Giden 126.000 Günü (Japonya Seyahati Sırasında Gani Müjde'nin Tuttuğu Bir Günlükten Derlenmiştir.)
* Erzincan Dalgakıranı İle İlgili Samimi Düşünceler (Yıldırım Akbulut Döneminde Yapılmiş Mimari Şaheser İle İlgili Tartışma Notları)
* Engizisyon MahkemelerininAdalet Sistemi
* Bisikletlerde Yakıt Tasarrufu İle İlgili Düşünceler
* İsveçli Peygamberler Tarihi
* Roma Hukukunda Yargısız İnfazlar İçin Aslan Kullanılmasının Gülhane Parkı'ndaki Aslanlar Üzerindeki Negatif Etkisi
* Neotitik Çağ Öncesi Atasözler

(Ayaküstü, Gani Müjde, 86 sayfa)isim sehir hayvan bitki

ISIM SEHIR HAYVAN BITKI

GANI MÜJDE

Gani Müjde, çocukluk yillarimizin en güzel oyunlarindan biri olan "Isim, Sehir, Hayvan, Bitki"den yola çikarak yeni bir tarz deniyor. Hemen her harfin çagristirdigi sözcükler, isimler ve yeradlarinin belleginde yarattigi çagrisimlari yaziya döküyor. Okurken yer yer hüzünleneceginiz, yer yer güleceginiz ama mutlaka büyük keyif alacaginiz yazilarin toplami.
Ve iste yazara "G" harfinde, isim olarak aklina gelen 'Gani Müjde'nin çagristirdiklari;
Iyi çocuktur iyi. Kendim diye söylemiyorum ama yalani dolani yoktur. Serdar Ortaç'in Ispanyolca söyledigi sarkiyi dinlemedigi günler sakindir genel olarak. Sinirlenince bile gülerek sinirlenmeyi basarir hiyar. Çalismayi ve para kazanmayi sonra da onlari gezerken yiyip bitirmeyi çok sever.
Göçmenlik var ya serde.'Göçmen, çalis, gez, övün, güven ve yirt'
Bazen bokuyla kavga eder, bazen de bok heriflerle.
Aklina biseyler takilir, oturur bunlari tost-it'lere yazar deli gibi.
Haa, biraz delidir, ama doludur da. Velhasili kelam iyi çocugumdur.
Aynaya profilden bakinca zayif da gözükürüm. Severim kendimi, sizden çok olmasin.

(Isim Sehir Hayvan Bitki, Gani Müjde, 200 sayfa)


üç yanlis bi r dogruyu getirir

ÜÇ YANLIŞ BİR DOĞRUYU GETİRİR

GANI MÜJDE

Gani Müjde, mizahta sınır tanımayan bir sanatçı. Öyküleri, senaryoları ve yazılarıyla tek amacı var; güldürmek. Tabi güldürürken mizahın gerektirdiği dozda eleştirmeyi de ihmal etmeden...
Gündelik hayatımızdaki çarpıklıklar, siyaset denen oyunun komiklikleri, hayattaki çelişkiler, yaşarken farkına varmadığımız gariplikler hepsi onun kalemiyle birer güldürü unsuru olarak karşımıza geliyor.
Gani Müjde yeni kitabını şöyle anlatıyor; 'Bu kitabın içinde siz varsınız. Küçük sevinçleriniz, komik aşklarınız, büyük yalanlarınız, garip korkularınız, meraklarınız ve heyecanlarınız var. Bu kitapta biraz ben, biraz siz; ama mutlaka insan var...'

(Üç Yanlış Bir Doğruyu Getirir, Gani Müjde, 128 Sayfa)


seni sevdigimi kimseye söyleme

SENİ SEVDİĞİMİ KİMSEYE SÖYLEME, ÇÜNKÜ BEN HERKESE SÖYLEDİM

GANI MÜJDE

Bu kitap Sadettin TEKSOY'un okuyup ta anlayamadığı 3 kitaptan birisidir.
Bu kitabı yağmurlu havalarda şapka olarak kullanabilirsiniz.Sisli havalarda şapka olarak kullanmanızda ise hiçbir engel yoktur.
Bu kitap Nobel Edebiyat Ödülü'ne aday bir kitap olduğu kadar konserlerde ve maçlarda ideal bir minder de olabilir.
Bu kitapla pikniklerde mangal tutuşturabilirsiniz.Hatta ormanı bile...
Bu kitap içindeki kıymetli bilgilerle hayatınıza renk kattığı gibi,paparazzilere yakalandığınızda ideal bir siperlik de olabilir.
Bu kitap hayatınızı zenginleştirecektir. Çünkü kızlar mizah kitabı okuyan erkekleri severler.Ama kitabın düz tutulması koşuluyla elbet...
Matematik bilgimi en kısa zamanda geliştirmeliyim.

(Seni Sevdiğimi Kimseye Söyleme, Çünkü Ben Herkese Söyledim, Gani Müjde, 136 sayfa)


aramizda kalsin

ARAMIZDA KALSIN

GANI MÜJDE

İnsanlar genel olarak başkalarının hayatını çok merak ederler. Bu yüzden hiçbir dünya dilinde olmayan ve ''hay ben senin geçmişini'' diye niyet ifade etme biçimi yalnızca Türkçe'de vardır.
Ben de bu yüzden '' hay ben senin geçmişini'' diye soracakları için kitaplarımın arka kapaklarında okurlarıma bilgiler veriyorum. Beraber ve Solo Kaygılar adlı kitabımın arka kapağında ilkokul karnem vardı.
Bu kez de çocukluk yıllarımda ailemle birlikte bir fotoğrafımı kamuoyuna açıklamayı uygun gördüm.

(Aramızda Kalsın, Gani Müjde, 144 sayfa)


ahmak islatan

AHMAK ISLATAN

GANI MÜJDE

Bu kasetin,pardon kitabın hazırlanması sırasında bana büyük destek veren ve ''Defol ulan,ben bu kitabı basmam.Git hangi yayınevinde bastırırsan bastır'' diyerek desteğini yüzlerce kez ifade eden Parantez Yayınları Editörü Sayın Metin Celal'e...
Metin Celal ile ilgili çok çok özel dosyayı bana ulaştıran sayın gazeteci dostum Zemin Çöpçatan'a
Havva'yı bulduğu için Adem'e,yazıyı bulduğu için Sümerler'e teşekkür ederim.
Bu kitabı sağda gülümseyen gözlüklü yani ben yazdım.Soldaki gözlüklü Metin Üstündağ ise kitabın kapağını ve resimlerine çizdi.Ortada duran Can Barslan ise hiçbir şey yapmadı..İyi arkadaşımız olduğu için resim çektirirken onu da yanımıza aldık.

(Ahmak Islatan, Gani Müjde, 160 sayfa)


beraber ve solo kaygilar

BERABER VE SOLO KAYGILAR

GANI MÜJDE

Sayın Okur...
Kitapların arkası genellikle yazarları tanımanız için yazılan yazılarla doludur. Siz "kim bu hıyar?" diye kitabın arkasını çevirdiğinizde yazarla ilgili bilgiler bulursunuz. Şu ödülü kazandım, şu uluslararası yarışmada bilmem ne ödülü benim oldu, üç mansiyonum var gibi...
Evet kitaplarım çok satıyor ama, Londra'da dolaşırken paramı kapmaya çalışan bir dilencinin gözüne iki yumruk patlatmanın dışında benim öyle ulusal veya uluslararası sizlere anlatacak bir başarım yok. Fakat benim çiçek gibi karnelerim vardır. Ben okullarda okurken hep teşekkür ve taktirname almışımdır. Öğretmenlerim kulağımı çekerek "seneye çok çalış eşşoğlu eşek" derken bir gün bir yazar olup bu karnemi size göstereceğimi nerden bilebilirlerdi?
Benim hakkımda olumlu bir fikir edinmek istiyorsanız bu karneyi inceleyebilirsiniz. Ne kadar akıllı ve zeki olduğumu göreceksiniz. En azından o yıllarda öyleydim.

(Beraber ve Solo Kaygılar, Gani Müjde, 160 sayfa)


burasi t.ö.rkiye

BURASI T.Ö.RKİYE

GANI MÜJDE

Az önce kitabın kapağına bakarak alsam mı almasam mı diye tereddüt ettiğinizi biliyorum. Bakın sizi asla etkilemek istemem. Ama bu kitabı mutlaka almalısınız. Etiketteki fiyata bakıp 'Amaan bu kitabı okuyacağıma gider iki hamburger yerim' demeyin.O yiyeceğiniz hamburgerler karın doyurmaz. En azından benimkini... İnsanın bu kitabı okumak size çok sükse yaptırır. Sağda solda 'Gani Müjde'nin yeni kitabını okudunuz mu? Ben okudum' dediğinizde hiç kimse hiç kimse çıkıp da 'Kim ulan Gani Müjde? Böyle birini tanımıyorum' demez. Yani hiç olmazsa kibarlıktan demez. Hala ikna olmadınız mı? Peki, bundan önceki kitabım PEYNİR GEMİSİ'nin 21 baskı yapmış olması da sizi etkilemedi mi? Durun başınızı hemen iki yana sallamayın lütfen...

(Burası T.Ö.rkiye, Gani Müjde, 136 sayfa)


peynir gemisi

PEYNİR GEMİSİ

GANI MÜJDE

1959'da doğmuştur. Yaşamı bir dizi talihsizliklerle doludur. Başından bir tarfik kazası ve üç adet askeri darbe geçmiştir. Şiir ve hikaye yazmayı, daha sonra yazdıklarını sobaya atıp yok etmeyi çok sever. Politikayla ilgilenmez. Ülkeyi 1980'den beri Sacit Turşu'nun yönettiğini, idare şeklimizin de meşrutiyet olduğunu sanır. 1988'de senaryosu'nu yazdığı 'Arabesk' filmi ile filmin yönetmeni Ertem Eğilmez'in ölümüne sebep olmuştur.Limon dergisine yazdığı yazılarla Asil Nadir'in batışına neden olan Gani Müjde, Cumhuriyet'e yazdığı sıradada gazetenin ve Rusya'nın ikiye bölünmesine sebep olmuş bir grup gazeteci Cumhuriyet'ten ayrılarak Darende Ekspres gazetesinde çalışmaya başlamıştır. Gani Müjde 'Tetris' adlı oyunu bilgisayarından silmeyi başarabilirse yeni senaryolar ve kitaplar yazabileceğini umudediyor.

(Peynir Gemisi, Gani Müjde, 128 sayfa)


hayat bilgisi

HAYAT BİLGİSİ
KEMAL KENAN ERGEN

YARADILIŞ TEORİLERİ
NEREDEN GELDİK? NASIL YARATILDIK? BİZDEN ÖNCE BURDA KİMLER OTURUYORDU? BİZİ TANRI MI YARATTI? ŞİMDİ ÇOK MU PİŞMAN? VESAİRE? VESAİRE Mİ?
TÜM BU SORULARIN CEVAPLARINI KIÇIMDAN DA UYDURUP YAZABİLİRDİM AMA SİZLERİ ENAYİ YERİNE KOYMAK YAKIŞIK ALMAZ. BU YÜZDEN KONUYU BİRAZ ARAŞTIRDIM. KONUYLA İLGİLİ KİTAPLARI OKUDUM DAKTİLOLARI TIKLATTIM, DÖNEMİN VİDEO KLİPLERİNİ SEYREDİP AYRICA OLAY GÜNÜNÜ ANIMSAYABİLEN GÖRGÜ TANIKLARIYLA KONUŞTUM. (Gönül Yazar, Halit Kıvanç, İhsan Doğramcı vs ...)
DARWIN ŞÖYLE DER, "HERŞEY ATEŞİN İCAD EDİLMESİYLE BAŞLADI"... DOĞRUDUR. BİR TOPLU SEKS SIRASINDA YANLIŞLIKLA ATEŞİ KEŞFEDEN MAYMUNLAR, KILLARININ YANARAK DÖKÜLMESİYLE AZ BİRAZ İNSANA BENZEMİŞLERDİ. BU TÜTSÜLENME İŞİ SONRALARI BİR GELENEK HALİNİ ALDI. EPİLASYON TEKNOLOJİSİ GELİŞENE DEK YENİ DOĞAN MAYMUN YAVRULARI MANGALDA PİŞİRİLEREK İNSAN HALİNE GETİRİLDİ.... (devamı içeride)

(Hayat Bilgisi, Kemal Kenan Ergen, 144 sayfa)takıntılar

TAKINTILAR
Derleyenler: Alper Mestçi - Hüseyin Özcan

"Duvarda egik duran bir tabloya karsi kayitsiz kalmayi basarabilenlerdenseniz sayet, bu kitap size hitap etmiyor olabilir. Ve sayet bir bardak su için yerinizden kalkmaya üsenirken o tabloyu düzeltmekten çekinmiyorsaniz, fena halde takintilisiniz demektir.
"Shockhaber'e gelen yüzlerce takintinin derlenmesinden olusan bu kitapta, "Aaa, bu benim iste!" ya da "Hadi canim, olur mu öyle sey!" diyeceginiz nice takintiyla belki de ilk kez karsilasmis olacaksiniz."
"Gerçek Komik" olan bu hazinenin yok olup gitmesi pek hos olmazdi. ShockHaber'de basladigimiz "Takintilar" bölümü, kendi basina bir site olabilecek büyüklüge erisince ve bizim de en çok güldügümüz bölüm olunca, bir kitapta toplamakta boynumuzun borcu oldu. Iste o borcu ödüyoruz... Takintilar, sanal Alemin ilgi çeken sitelerinden biri olan ShockHaber.com'un dördüncü ürünü. ShockHaber.com'un yaraticilari, Alper Mestçi ve Hüseyin Özcan'in bu seçme takintilari derledi.

(Takintilar, Alper Mestçi - Hüseyin Özcan, 104 sayfa) saçmalama

SAÇMALAMA
Ünlülerden 750 Seçme Saçma
Derleyenler: Alper Mestçi - Hüseyin Özcan

Sanal Alemin ilgi çeken sitelerinden biri olan ShockHaber.com'da ortaya çikip Milliyet'teki Gündeme Karsi Serin Durus adli kösede gelisen çalismanin ilk ürünü. Ünlülerin bilerek ya da bilmeyerek, çogunlukla canli yayinin hizina ve heyecanina kapilip düsünmeden ettikleri cümlelerden olusuyor Saçmalama. ShockHaber.com'un yaraticilari, Gündeme Karsi Serin Durus kösesinin yazarlari Alper Mestçi ve Hüseyin Özcan bu seçme saçmalari derledi.

Bu kitap için bugüne kadar gönderilen binlerce akla-beyne ziyan cümle arasindan 750 tanesi seçildi. Seçim yapmak kolay olmadi. Örnegin; Asena'nin "Bir seye canim sikildigimda ödümü ondan kopariyorum..." lâfi ile Seren Serengil'in "Kafanda onu hirs et..." lâfi arasinda seçim yapmak zorunda kaldik ve epey zorlandik. Bu kitabi olusturma amacimiz ne Türkçeyi katledenlere karsi bir savas baslatmak, ne de kimin nasil saçmaladigiyla dalga geçmek... Ya da her ikisi de! Ancak amacimiz olmayan tek sey, bu söylenen lâflardan ötürü söyleyeni infaz etmek! Çogu lâfin düsünülmeden edildigi muhakkak. Ama kimi zaman agizdan istem disi da çikabiliyor dilin kemiksizliginden ötürü. Iste bu lâflari sadece "okunup-gülüp-geçilsin" amaciyla bir araya getirdik.

(Saçmalama, Alper Mestçi - Hüseyin Özcan, 160 sayfa)radar oldum

RADAR OLDUM
Alper Mestçi - Hüseyin Özcan

"Hade madam küri hadeeee!.." => Taksi soförü (önünden geçen bayana sesleniyor)
"Fikreeeeet! Bagdat düsmüüüüüs!" Pencereden 13-14 yaslarindaki ogluna seslenen heyecanli bir kadin
"Bu arabayi çizenlerin bütün sülalesine aklima gelebilen bütün küfürleri çekinmeden ediyorum..." => Kapicimizin arabasinin camina astigi yazi
"Allah bi alttan delmis, bi üstten delmis, halinize acimis bi de önünüze boncuk takmis, gerisini salivermis..." => Anneannem (erkekleri tanimliyor)
"Butik Bruce Lee" => Zonguldak'ta bir terzi
"Gazetelerin manset yazilarini okumak yasaktir aksi halde gazeteyi almak zorunda kalirsiniz!.." => Kayseri'de bir mini marketin camindaki uyari
"Dikkat köpek var, vahsidir, asisi yapilmadi!" => Afyon'da bir villanin girisindeki uyari
"Üzümler ilaçlidir, ölmeyin!.." Safranbolu'da bir üzüm bagindaki yazi
"Bunlari okuyunca ne anliyorsun Mehmet Abi?" => ShockHaber.com'da yayinlanan Radar'lari okurken yanima gelen bir arkadas

BU KITAP YÜZLERCE GERÇEK HIKAYEDEN UYARLAMADIR!

(Radar Oldum, Alper Mestçi - Hüseyin Özcan, 160 sayfa)kent kullanma klavuzu

KENT KULLANMA KILAVUZU
OĞUZ PEKER

“Kent Kullanma Kilavuzu” günlük konusmalarimizda hep degindigimiz, bazen ister, istemez kendimizin de yapiverdigimiz, elestirilesi hatta düzeltilesi davranislarimizin derli toplu bir sekilde el altinda durmasini saglamak amaciyla hazirlanmistir.

Hiçbir egitici ögretici tarafi yoktur. Bu nedenle okullarda yardimci ders kitabi olarak önerilmesi gereksizdir. Ama tuvaletlerde uzun ihtiyaç mollalari için tavsiye edilmesi sakincali degildir.

Kentte yasayan herkesin basvuru kaynagi…

Gün boyu karsilasacagimiz olaylarin gerçek anlamlari…

Kentin dört bir yandan saldirisina karsi savunma yöntemleri…

(Kent Kullanma Kilavuzu, Oguz Peker, 112 sayfa)


fikra degil gerçek

FIKRA DEGIL GERÇEK
Derleyen Erol Elmas

HELIKOPTER YUMURTASI OLUR MU? INEGE YESIL KART VERILIR MI? BUNALAN TÜRK HALKI NEREYE YÜZ SÜRER? YANGIN MERDIVENI TAHTADAN MI YAPILIR? OKEY MASASINA NE DÜSER? ANAYASAL FIRAR HAKKI NEDIR? YAN GÖZLE BAKMAK CINAYET SEBEBI OLUR MU? KÜFÜRÜN PARASI PESIN MIDIR, TAKSITLE MI? SUÇSUZ OLAN AVUKAT TUTAR MI?

Ülkemizde yasanmis binlerce komik ama gerçek olay!...

(Fikra Degil Gerçek, Derleyen: Erol Elmas, 104 sayfa)fikra degil gerçek 2

FIKRA DEGIL GERÇEK 2
EROL ELMAS

Makinistsiz tren kaç kilometre gider?
Kadinlik hormonundan doping olur mu?
Yunan arilari Türk balini nasil çalar?
Saskin hirsiz nereye siginir?
Hasta danayi hastaneye nasil götürürsünüz?
Otobüs duragi neden çalinir?
Burnunu karistirmanin cezasi nedir?
Vakitsiz öten horozu ne yaparlar?
Dünya'nin en pahali arazisi nerededir?

Hepsi birer kara mizah örnegi olan olaylar…
“Burasi Türkiye” dedirten yasadigimiz ülkenin gerçekleri…
Bir fikra, bir mizah eseri derinliginde haberler…
Erol Elmas, hayata gülerek bakalim diye birbirinden garip, ilginç olaylari bir araya topladi.

(Fikra Degli Gerçek 2, Erol Elmas, 112 sayfa)


gayrimesrubat

GAYRIMESRUBAT
Hakan - Utku

Hakan ile Utku, her gün Sabah gazetesi'nde, günlük olaylardan, politik gelismelerden yola çikan mizah yazilari, öyküler de yaziyorlar. Keyif Verici Maddeler basligiyla yayinlanan bu yazilar ve öykülerden derlendi Gayrimesrubat. Gazetede yayinlandiklarinda büyük ilgi çeken, övgüyle karsilanan yazilarda, öykülerde Hakan ile Utku, Türkiye'ye mizahin neseli ve elestirel bakis açisiyla bakiyor.
Hakan - Utku: Sabah Gazetesi'nde Hincal Uluç'un kösesinde "Bizim Duvar" basligi ile esprileri yayinlanmaya basladi. Ayni yil, 1992'de Zeki Alasya ile Metin Akpinar'in televizyon programalari Zeki - Metin'ce ile televizyon yazarligina basladilar. Plastip Show, "Dikkat Yalçin Mentes", "Saka Yaptik", "Görevimiz Güldürmece" gibi bir çok programa imza attilar. Halen Sabah Gazetesi'ndeki "Keyif Verici Maddeler" adli köseyi hazirliyorlar. Bizim Duvar, Uzun Lafin Kisasi, Keyif Verici Maddeler, Matrax yayinlanmis diger kitaplari.

(Gayrimesrubat, Hakan - Utku, 160 sayfa)


imza bir dost

İMZA BİR DOST
Metin Üstündağ

Metin Üstündağ, yada halk arasında bilinmeyen ismiyle, kısaca: Met Üst!

Ece Ayhan'a göre: "Sıkı şair".
Aziz Nesin'e göre: "Mizahımızın suyunu değiştirdi".
Penguen ve Hayvan okurlarına göre ise, ''Vazgeçilmez, keyifli bir tiryakilik''.
Bu kitabında yine, o benzersiz kalemini bir şiire, bir felsefeye daldırarak, sayfaları aynı anda, hem neşeye, hem de hüzne boğuyor.
Bu kitap, Metin Üstündağ ile yeni tanışanlar için görkemli bir şölen, Met Üst tiryakileri için ise tam bir ziyafet.Leydi Diana ile Dodi El Fayed için ise, kitap çıkmadan önce öldüklerinden dolayı, malesef, artık bir pişmanlık abidesi!

- "iyi tırlatmalar tırkiye, her nerede tırlıyor ve tırlatılıyorsan

(İmza: Bir Dost, Metin Üstündağ, 126 sayfa)


.:!:.

 

Adres: Asmalı Mescid mah. Tünel Meydanı, Tünel Geçidi İşhanı C Blok, D: 424 Beyoğlu - İstanbul
Tel/Faks: (0212) 252 65 16   E posta: parantez@yahoo.com   Web: www.parantez.net

Kitap istekleriniz için Tek dağıtım:
Punto Kitap Hizmetleri

Çobançeşme Mah. Altay Sk. No:8 34196 Yenibosna/ İstanbul
Tel: 0 212 496 1050 E-mail: punto@puntokitap.com

Kitaplarımızı bulabileceğiniz online satış siteleri:


   anasayfa
   

Tasarım: Sokak Kedisi